השוואת מחירים

השוואת מחירים – כמה זה עולה לנו בהשוואה למקומות אחרים?

הסיבות להצטרף לקואופרטיב הן רבות ומגוונות: הרצון להשתייך לקהילה, לקבל החלטות בצורה דמוקרטית, לקדם את הערכים שלנו ועוד. אבל הצטרפות לקואופרטיב צרכני היא גם החלטה כלכלית שצריך לקבל בצורה רציונלית.

בטבלה כאן אפשר לראות השוואת מחירים בינינו לבין רמי לוי ושופרסל. כמובן שהתייחסנו גם לשם הכנות למוצרים שאינם הכי זולים אצלנו. לשם השקיפות, כאן יש את המוצרים והמחירים שעליהם התבססנו: http://j.mp/נספח_השוואת_מחירים.

 

 הערות מתודולוגיות:
1. ההשוואה בוצעה בין מוצרים שקיימים בקואופרטיב בשותף לבין המוצרים הכי דומים להם שנמצאו ב"שופרסל שלי אגרון" וברשת "רמי לוי". כשלא נמצא מוצר זהה, המוצר הקרוב ביותר נלקח להשוואה. ההשוואה בוצעה רק על מוצרים שנמצאו בכל שלושת המקומות. המידע נלקח מתוך אתר ההזמנות של כל אחת מהרשתות. ישנם לא מעט מוצרים שאין להם מקבילה באחת מרשתות השיווק כגון מוצרי נקיון אקולוגיים, מוצרי בריאות שונים ועוד.
2. לא הייתה מגמתיות בבחירת המוצרים. נלקחו מוצרים נבחרים מהקטגוריות השונות ללא הנחה מוקדמת של איזה מוצרים יתנו תוצאות טובות יותר.
3. מההשוואה בולט הפער בין המוצרים שצרכנים נוטים להשוות מחירים בהם (מוצרי חלב, חלק ממוצרי הנקיון וחלק מהאריזות והשימורים) לבין מוצרים שלרוב הצרכנים אין ידע לגבי מחירם כגון דגנים, קטניות, אגוזים וחלק מהאריזות והשימורים. נתונים אלה מעוררים חשד לתמחור מניפולטיבי והוזלה של מוצרים בולטים יותר.

 

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לשיח?
אשמח לקבל את תגובתך!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים